Hakkımızda

Ordu ve Giresun bölgelerinde yetişen dünyanın en kaliteli fındığını sektördeki tecrübemiz ile üstün kalite güvence sistemlerine sahip modern tesislerimizde yüksek teknoloji ve hijyenik koşullarda işleyip paketleyerek, "FINDIKÇI" markamız ile  tüketicilerin beğenisine sunmaktayız.

1988 senesinde İstanbul’da Pisani Rickertsen (www.pisani.de) ortaklığıyla kurulan Progıda A.Ş. naturel ve işlenmiş fındık alanlarında Türkiye‘nin önde gelen imalatçılarından biri olarak, Giresun’daki tam teşkilatlı ve modern fabrikasında faaliyet göstermektedir.

Fındıklarımızın uluslararası piyasalara sunumu İstanbul ve Hamburg’daki bürolarımız aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Tedariğini sağladığımız temel endüstriler çikolata, şekerleme, pastacılık, dondurma ve kuruyemiş endüstrileridir.

Fındık piyasaları ve fındık ticaretindeki geniş tecrübemiz ve derin ürün bilgimiz sayesinde müşterilerimizin  ürünlerine yönelik çok özel çözümler yaratabilmekte ve gıda güvencesi ile gıda kalitesi konularında en yüksek standartları sunabilmekteyiz.